Ideą towarzyszącą obchodom tego dnia, jest pamięć o ludziach, którzy z powodu wojen, prześladowań i przemocy musieli opuścić swój kraj.
"Zawsze, jak podchodzimy do rosyjskich samolotów, są emocje".
"Żeby nie tracić zdrowia psychicznego, musimy mieć poczucie kontroli i wpływu".
Na nagraniu słychać wystrzały.
Fundacja BRDA w ramach projektu OKNO wysyła do Ukrainy okna, które mają pomóc w odbudowie domów zniszczonych przez wojnę. Nasz reporter Piotrek Wojtasik spotkał się z Zofią Jaworowską i Petrem Vladimirovem, którzy przybliżyli nam szczegóły tej wyjątkowej inicjatywy - W Ukrainie okna od uderzeń bomb po prostu wypadają - podkreślili.
W dynamicznie rozwijającym się świecie spotkania online stały się nieodłącznym elementem naszego życia, zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej. Dzięki nim możemy utrzymywać kontakt z przyjaciółmi, pracować zdalnie i brać udział w ważnych, biznesowych spotkaniach. Jednak, aby połączenia online przebiegały w jak najlepszej atmosferze warto zachować kilka podstawowych zasad, które na Instagramie przybliżyła nam trenerka etykiety Aleksandra Pakuła.
Polscy i ukraińscy specjaliści odnaleźli szczątki Polaków w "zbiorowym dole". Znaleziono je w byłej miejscowości Puźniki. Michał Dworczyk podał, że w 1945 roku złożono tam ciała pomordowanych mieszkańców wsi.
Prezydent Wołodymyr Zełenski wyróżnił polskich wolontariuszy.
Bohaterki 3. odcinka najnowszego sezonu "Kobiety na Krańcu Świata" powierzyły Martynie Wojciechowskiej historie obciążone nieludzkim ładunkiem bólu. Pomagają kobietom, które doświadczyły gwałtu wojennego.
Od lat biust uznawany jest za atrybut kobiecości. Jednak duże piersi dla wielu kobiet mogą stanowić niemały problem. O tym, jak ważną rolę odgrywa odpowiednio dobrany biustonosz, porozmawialiśmy z międzynarodowa ekspertka brafittingu Izą Sakutovą.
Suche stopy to nie lada problem dla wielu osób. Szczególnie po wakacjach, gdy pełne buty zamieniamy na klapki i japonki, stopy wymagają od nas szczególnej troski. Kosmetolog Justyna Gałat poradziła, jaką pielęgnację zastosować, żeby przywrócić im przedwakacyjny blask.
Wakacje powoli się kończą i wielkim krokami zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego. Czas powrotu do szkoły często wiąże się z dodatkowym stresem, zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Kirsty Ketley ekspertka ds. rodzicielstwa podzieliła się cennymi wskazówkami, które mogą pomóc w bezbolesnym powrocie do szkoły.
Miesiące walk, przemocy i działań wojennych odcisnęły swe piętno na zdrowiu psychicznym mieszkanek i mieszkańców Ukrainy.
"Wyciągamy dzieci spod gruzów".
Robert Grabarz to popularny TikToker, który zdradza kulisy swojej pracy w branży pogrzebowej. Tym razem zdradził, jak wyglądają elementy ceremonii pogrzebowej. Internautów szczególnie zaciekawił fakt, że podczas mszy trumna umieszczana jest raz głową zmarłego w stronę ołtarza, a innym razem przeciwnie. Dlaczego?
Mobbing, molestowanie, seksizm - to realne problemy, z którymi w XXI wieku polskie medyczki muszą się mierzyć. Pomimo postępów w medycynie, kobiety wciąż są dyskryminowane i niedostatecznie uwzględnianie, a nierówność i niesprawiedliwość płci kształtuje nie tylko jakość usług medycznych, ale także bezpośrednio wpływa na życie medyczek oraz pacjentek. O rzeczywistości, w jakiej pracują kobiety w polskich szpitalach porozmawialiśmy z Małgorzatą Osmolą, onkolożką oraz prezeską fundacji "Polki w Medycynie"
Integralną częścią każdego z nas jest życie pod wpływem dwóch energii - żeńskiej i męskiej. Niezależnie od płci, mieszanka tych dwóch dynamizmów ma nieodzowny wpływ na nasze losy.
Gwiazdą okładki jest modelka i prezenterka, która straciła oko w wyniku działań wojsk rosyjskich.
Życie zgodnie z fazami Księżyca jest praktyką stosowaną od lat. Już w starożytności wierzono, że ziemski satelita odgrywa nieodzowną rolę w naszym życiu.
Dokument "Wagnerowcy. Najemnicy Putina" to historia Grupy Wagnera, opowiedziana przez jej byłych najemników.
20 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Uchodźcy.
"Wiedziałam, że nie ma odwrotu".
Morphom i Swiernalis to artyści, którzy postanowili połączyć siły, by stworzyć wyjątkowy utwór antywojenny.
Czy będą mogły wrócić do najbliższych?
Po agresji Rosji tysiące ukraińskich dzieci znalazło się za linią frontu. Okupant umieścił je w specjalnych, strzeżonych obozach.
Śmiercionośne motyle, płatki czy zielone papugi - to tylko niektóre z nazw, jakimi określa się miny przeciwpiechotne PFM-1. Zabroniona przez konwencję genewską broń jest szczególnie groźna dla dzieci, ponieważ swoim kształtem do złudzenia przypomina zabawkę.
"Gotujemy z miłością dla polskich babć, bo nie mamy tutaj bliskich".
Rzeczniczka praw dziecka przedstawiła pięć metod okupanta.